fbpx
i
 • Working Days

  08:00 - 20:00

 • Saturday

  08:00 - 16:00

 • Sunday

  Closed

MAKIJAŻ PERMANENTNY Anastazja Brusnitsena Gdańsk

  /  Brak kategorii   /  Elementor #6366

Elementor #6366

Makijaż permanentny

Nie do końca…Jak większość kobiet nie wyjdę z domu bez pomalowanych rzęs. Jednak w życiu zabieganej kobiety nie zawsze jest czas na podkład, eyeliner i cień do brwi. Bywa też tak, że po kilku godzinach starannie wykonany makijaż wymaga poprawek. Jest na szczęście sposób na to, aby makijaż wyglądał perfekcyjnie bez względu na porę dnia.

Co to właściwie jest makijaż permanentny?

Opiera się on na wprowadzeniu pod skórę specjalnych pigmentów, imitujących makijaż. Choć zabieg nazywany jest permanentnym i określany jako stały, jego efekt utrzymuje się przez około 3 lata. Jest to spowodowane głębokością aplikacji preparatu. Jest on osadzany płycej niż w przypadku klasycznych tatuaży. Barwa, kształt i stopień naturalności oceniane są zgodnie z życzeniami klientki.

Czy zabieg makijażu jest bolesny?

Przy wykonywaniu makijażu permanentnego pracujemy igłą przez około 30-60 minut w najbardziej powierzchownych warstwach naskórka, co sprawia, że odczucia bólowe są znacznie mniejsze. Dodatkowym czynnikiem zmniejszającym ból podczas zabiegu są super cienkie igły (nano-igły) stosowane do mikropigmentacji wrażliwych obszarów skóry twarzy. O komfort klienta dbają również środki znieczulające. Te, które stosuję w moim gabinecie, znane są z wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa zdrowotnego. Znieczulenie podczas pigmentacji podaję w sposób dostosowany do potrzeb klientki. Najpierw, pół godziny przed zabiegiem znieczulenie miejscowe na skórę (powierzchowne), po czym znieczulenie na bazie lidokainy – w przypadku dyskomfortu.

Jak wygląda przebieg zabiegu pigmentacji?

1) RYSUNEK

makijaż permanentny brwi rysunek jak to wygląda?

Podstawę dobrze wykonanego makijażu permanentnego brwi stanowi rysunek, który powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego przebiegu łuków brwiowych. W tym miejscu koryguje się oczywiście drobne niedoskonałości, takie jak lekka asymetria czy blizny i ewentualnie tuszuje. Należy pamiętać, że nie ma twarzy idealnej i każda z jej połówek jest inna, więc jeśli oczekujesz idealnie symetrycznych, idealnie równych brwi, musisz wiedzieć, że uzyskanie takich jest niemożliwe. W rysunku nanoszone są również ostatnie poprawki i uwagi klientki co do kształtu.

2) DOBÓR KOLORU MAKIJAŻU

Punkt wyjścia do doboru koloru brwi stanowi typ urody klientki, odcień skóry , oprawa oraz kolor oczu i włosów. Niemal każda klientka przychodzi z wizją tego, jakie chciałaby mieć brwi, ale nie zawsze jest świadoma tego, jak to będzie wyglądało realnie. Mając to na uwadze tak ważna jest wiedza i umiejętności linergistki, która potrafi odpowiednio doradzić klientce. Z kolei nie zawsze to, co dobrze wygląda na kimś, będzie dobrze wyglądało na nas. Na pewno w tym przypadku warto posłuchać eksperta w sprawdzonym salonie makijażu aby dobrze wybrać kształt brwi. Naturalne brwi zawsze będą modne.

3) WYBÓR METODY MAKIJAŻU PERMANETNEGO

Tematowi temu poświęcony jest osobny artykuł – metody makijażu permanentnego brwi.

4) ZNIECZULENIE PRZD MAKIAŻEM

Jak przebiega zabieg makijażu permanentnego brwi – znieczulenie przed zabiegiem

Po akceptacji rysunku i doborze odpowiedniego pigmentu, aplikujemy delikatny, punktowy krem znieczulający. Tak przygotowane pozostawiamy na około 15-20 minut.

5) PIGMENTACJA

Jak wygląda makijaż permanentny brwi?

Po jego wykonaniu przystępujemy do pigmentacji, czyli nałożenia barwnika. Podczas zabiegu podajemy dodatkowe znieczulenie, dzięki czemu zabieg staje się praktycznie bezbolesny.

Po zakończeniu zabiegu brwi są zabezpieczane maścią łagodząco-gojącą. Kilka dni po wykonaniu zabiegu należy stosować się do zaleceń

Makijaż permanentny brwi – przeciwwskazania

Makijaż permanentny brwi z pewnością jest bezpieczną formą poprawy urody, jednak jak w przypadku większości innych zabiegów paramedycznych, także w tym przypadku istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu, możemy dokonać ich podziału na czasowe, względne i bezwzględne.

Makijaż permanentny PRZECIWWSKAZANIA CZASOWE:

makijaż permanentny brwi metodą nie może być wykonany, jeśli u klientki występuje którekolwiek z poniższych przeciwwskazań:

 • infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze,
 • uszkodzenie skóry na obszarze pigmentacji,
 • ciąża i okres laktacji,
 • radio- i chemioterapia,
 • menstruacja,
 • hemiplegia,
 • blizny świeże,
 • oparzenia słoneczne,
 • stany zapalne,
 • przebarwienia skóry,
 • obniżona odporność, infekcje, gorączka,

PRZECIWWSKAZANIA WZGLĘDNE makijażu permanentnego:

Są to tego typu przeciwwskazania, które wymagają konsultacji i zgody lekarza na przeprowadzenie zabiegu. Do osób podlegających tym przeciwwskazaniom należą osoby przyjmujące leki:

karmienie piersią

uspokajające,

nasennych,

antykoagulanty,

sterydy (trudniejsze gojenie),

przeciwzapalne,

antydepresyjne,

leki grzybobójcze i antybiotyki,

cukrzyca (jeśli jest wyrównana – zabieg może być wykonany)

Osoby z chorobą serca, cukrzycą, epilepsją, hemofilią, zaburzeniami psychicznymi, chorobami skóry.

Permanentnym brwi PRZECIWWSKAZANIA BEZWZGLĘDNE:

Są to takie w których wykonanie makijażu permanentnego jest zupełnie zabronione, a należą do nich reakcje alergiczne na barwniki, nowotwory, choroby skórne na powierzchni barwnikowej ( m.in. łuszczyca, pokrzywka) oraz erupcje skórne. Schorzenia siatkówki i rogówki oka. Epilepsja.

Ile trwa makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi staje się coraz bardziej popularny. Pozwala on zaoszczędzić czas podczas codziennego malowania i sprawia, że brwi wyglądają pięknie na co dzień, w każdej sytuacji, o każdej porze dnia i nocy. Makijaż permanentny wygląda naturalnie, elegancko i nie wymaga ciągłych poprawek. Dla takiego komfortu warto odbyć dwie wizyty w gabinecie (zabieg i pigmentacja) i wygospodarować trochę czasu, aby później mieć go więcej. Każdy zabieg składa się z kilku etapów: rozmowy, ustaleń co do efektu zabiegu, rysunku i pigmentacji. Całość zabiegu makijaż permanentny brwi trwa od około 45 minut do nawet 2,5 godziny. Trwałość makijażu zależy od pracyzji jego wykonania .

Makijaż permanenty brwi – po zabiegu

Tuż po zabiegu odczuwalne jest lekkie ściągnięcie skóry. Miejsce, na które został zaaplikowany pigment staje się nieco ciemniejsze i zaczynają pojawiać się na nim małe strupki, które należy pozostawić do odpadnięcia. W następnym dniach na skórze zaczyna pojawiać się właściwy kolor i powstaje pożądany efekt. Całkowity proces gojenia powinien trwać 14 dni, aczkolwiek jest to bardzo indywidualna sprawa dla każdej klientki.

Niezwykle ważne jest, aby nie zrywać powstających strupków, gdyż może to przyczynić się również do powstania małych blizn.

Makijaż permanentny brwi metody

Na permanentny makijaż brwi decyduje się coraz więcej kobiet, jednak nie wiedzą one jaką metodę wybrać. Najpopularniejsze metody makijażu trwałego to metoda włoskowa, piórkowa, cieniowania oraz tzw. metoda trójkolorowa. Obszarami, na których najczęściej wykonuje się makijaż permanentny są powieki, brwi i usta.

Metoda ombre

Efekt OMBRE to jedna z najnowszych technik pigmentacji brwi, która zyskała dużą popularność wśród klientek. Zabieg cieniowania brwi tą techniką zdecydowanie różni się od tradycyjnej pigmentacji, jest bardziej subtelny i delikatnie podkreśla brwi. Brwi nie są jednolite, lecz cieniowane tak, aby przypominać naturalne brwi. Brwi wykonywane tą techniką są jaśniejsze u nasady i bardziej nasycone na końcu.

Metoda pudrowa

Brwi pudrowe to makijaż permanetny brwi, który nadaje dość wyrazisty efekt. Wyróżniamy dwa rodzaje brwi pudrowych, a mianowicie brwi pudrowe soft do zastosowania u osób, które preferują delikatny efekt oraz bardzo popularne brwi pudrowe typu ombre, czyli ombre. Wspaniały efekt stopniowego cieniowania brwi od najjaśniejszego koloru u nasady, poprzez delikatną dyspersję pigmentu na łuku brwiowym, do najmroczniejszego koloru na końcach.

Metoda cienia

Efektywna metoda cieniowania pozwala na skorygowanie kształtu brwi i wyrównanie asymetrii. Końcowy efekt jest podobny do tego, który można uzyskać za pomocą kredki do brwi lub cienia.

Brwi Permanentne metodą cienia zapewniają elegancki efekt i dają nam możliwość stopniowego wypełniania pigmentu z gwarancją trwale subtelnego wyglądu.

Metoda włoskowa

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową polega na rysowaniu na łuku brwiowym w takim kształcie, aby przypominał on naturalne brwi. Linergistka pigmentuje pojedyncze linie na skórze w kształcie przypominającym naturalne włoski. Następnie włoski są dorysowywane linerem tworząc jednolitą całość. Technika włoskowa w makijażu permanentnym pozwala zatuszować braki we włosach i optycznie je zagęścić. Efekt polega na zatuszowaniu braków w łuku brwiowym. Metoda włoskowa jest bardzo naturalna i zbliżona w wyglądzie do rzeczywistych brwi.

 

Makijaż permanentny brwi – opinie naszych klientów

Korzystałam z usług Pani Anastazji i jestem pod ogromnym wrażeniem jej umiejętności, profesjonalizmu i zawodu. Kobieta urodziła się z talentem wykonania makijażu permanentnego brwi . Mam już rok brwi wykonanych przez tę Panią i ani razu nie zdarzyło mi się nic poprawiać. Kobieta robi to naprawdę dobrze, polecam ją moim znajomym i również nie ma żadnych skarg, tylko same zachwyty. Jeszcze nie raz skorzystam z usług tej Pani, ponieważ mam do niej zaufanie i jest profesjonalna. Z poważaniem, Patrycja

Brwi permanentne – trwałość makijażu

 

Pigment wprowadzony pod naskórek z czasem zaczyna zanikać. Trwałość najlepszego efektu makijażu permanentnego oczu i ust wynosi od 2 do 4 lat. Jeżeli chodzi o brwi, to jest on nieco mniej trwały. Najczęściej zabieg należy powtórzyć po 2 latach. W innych przypadkach trzeba liczyć się z tym, że ślady barwnika będą widoczne jeszcze przez kilka lat. Warto również wziąć pod uwagę, na trwałość zabiegu składa się wiele czynników, takich jak: rodzaj skóry, tryb życia, higiena i stan zdrowia. Każda skóra inaczej reaguje na działanie pigmentu i złuszcza się w różnym tempie. Częsta ekspozycja na słońce i korzystanie z solarium przyspiesza proces odnowy naskórka, przez co czas utrzymywania się efektu zabiegu na twarzy ulega skróceniu.

Makijaż permanentny – CENNIK

 

Post a Comment