Die Preisliste

RODZAJCENA
MAKIJAŻ PERMANETNY UST (BARHAT LIPS) 1200 zł
MAKIJAŻ PERMANETNY UST (EFEKT SZMINKI) 1200 zł
NATURAL LIPS (KOREKTA CZERWIENI WARGOWEJ) 1200 zł
DOPIGMENTOWANIE DO 3 MIESIĘC 150 zł
MAKIJAŻ PERMANETNY UST + BRWI 2000 zł
ODŚWIEŻENIE MAKIJAŻU PO ROKU WYKONANEGO W NASZYM SALONIE 50% ceny regularnej * do 1 roku
RODZAJCENA
MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI ( TECHNIKA POWDER BROWS-EFEKT CIENIA NA BRWIACH) 1000zł
MAKIJAŻ PERMANETNY UST + BRWI 2000zł
MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI (TECHNIKĄ WŁOSKOWĄ APARATEM) 1800ZŁ
ODŚWIEŻENIE MAKIJAŻU PO ROKU WYKONANEGO W NASZYM SALONIE 50% ceny regularnej * do 1 roku
CENA
1100ZŁ
RODZAJCENA
1 sesja 600 zł
2 sesje 1200 zł
3 sesje 1800 zł

PERMANENTES LIPPEN-MAKE-UP

Träumen Sie von sinnlichen Lippen, die die Blicke der Männer auf sich ziehen und die Frauen vor Neid erblassen lassen? Haben Sie einen oder mehrere Lippenstifte in Ihrer Handtasche und sind ständig damit beschäftigt, Ihr Make-up aufzufrischen und zu versuchen, Ihre Lippenlinie auszugleichen und die perfekte Farbe zu erzielen? Jetzt können Sie Konturenstift, Lippenstift und ständiges Auffrischen Ihres Make-ups vergessen. Jetzt können Ihre Lippen zu jeder Zeit perfekt sein! Dauerhafte Lippen stehen für Freiheit und Schönheit.

PERMANENTES AUGENBRAUEN-MAKE-UP

Permanentes Augenbrauen-Make-up ist ein immer häufigeres Verfahren, das immer mehr Anhänger findet. Wenn Sie helle und schüttere Augenbrauen haben, können Sie es auf jeden Fall versuchen. Dauerhafte Augenbrauen sind eine Methode, mit der Sie Ihr Selbstvertrauen stärken und Ihr Spiegelbild lieben werden.

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST- WSZYSTKO, CO MUSISZ O NIM WIEDZIEĆ.

Wiele kobiet decyduje się na permanentne usta, by podkreślić swoje naturalne piękno. Choć codzienne obowiązki jak praca, dom czy zakupy mogą być przytłaczające, warto czasem zrobić coś dla siebie. Zabieg trwa około 2 godziny i wymaga odświeżenia raz do roku. Dzięki niemu można zaoszczędzić czas na codziennym makijażu.

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST – CZY BOLI?

To pytanie, które często pojawia się przed zabiegiem. Odpowiedź jest różna dla każdej osoby, gdyż każdy ma inny próg bólu. Opinie na temat doznań bólowych podczas zabiegu są zróżnicowane. Niektóre klientki twierdzą, że “w ogóle nie boli”, a niektóre nawet zasypiają podczas procedury. Aby zapewnić komfort, przed zabiegiem nakładana jest znieczulająca maść na wargi.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA MAKIJAŻU PERMANENTNEGO UST

Zabieg makijażu permanentnego nie może zostać wykonany, jeśli u klientki występują którekolwiek z poniższych przeciwwskazań:

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU TRWAŁEGO MAKIJAŻU UST?

Zalecenia okołozabiegowe przy makijażu permanentnym ust:

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST – PRZEBIEG ZABIEGU

Zanim zostaną podjęte jakiekolwiek działania, pierwszym krokiem jest omówienie i wykluczenie jakichkolwiek przeciwwskazań do wykonania makijażu permanentnego ust oraz wypełnienie świadomej zgody na zabieg. Po zakończeniu wywiadu ze specjalistą i wypełnieniu zgody na zabieg możemy przejść do kolejnego, niezwykle ważnego etapu. Jest to dokładne i szczegółowe omówienie preferencji i oczekiwań klientki. Czasami na tym etapie pojawia się rozbieżność pomiędzy wizją klientki, a ogólnie przyjętymi standardami makijażu permanentnego i estetyki linergistki. W tej sytuacji najlepiej jest zaufać specjaliście, gdyż ma on doświadczenie i lata praktyki. Jednak ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.

IDEALNY KSZTAŁT I KONTUR UST

Permanentny makiaż ust to perfekcyjny kontur Twoich ust. Za pomocą makijażu permanentnego można:
U wielu kobiet kontur ust jest niewyraźny i nierówny. Bardzo często, po przebytej opryszczce, kontur zanika, zaciera się i zmienia kształt ust. Odpowiednio wybrany rodzaj makijażu permanentnego ust permanentny ust ma na celu nadać właściwy kształt ust, który podkreśla i wydobywa piękno kobiety.

PO ZABIEGU

Makijaż PMU to zabieg, który na stałe nadaje ustom wspaniały kolor i kształt. Jednak podczas zabiegu delikatny miąższ i skóra ust zostają naruszone i łatwo puchną. Bezpośrednio po zabiegu Twoje usta będą nieco większe niż zwykle (lekko opuchnięte), a skóra wokół nich będzie zaczerwieniona. Jak bardzo będą puchnąć? O tym przekonasz się podczas zabiegu, ponieważ jest to sprawa bardzo indywidualna. Niekiedy usta nie puchną prawie wcale, a innym razem obrzęk jest dość znaczny. Stopień obrzęku i wrażliwości ust zależy również od techniki makijażu. Na rynku istnieje wiele metod nakładania makijażu. Podczas wykonywania zabiegu linergistki wstrzykują pigment w skórę różnymi metodami i na różną głębokość. To wszystko ma wpływ na stan ust po zabiegu.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU TRWAŁEGO MAKIJAŻU UST?

Zalecenia okołozabiegowe przy makijażu permanentnym ust:

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST – GOJENIE

W przypadku trwałego makijażu ust, gojenie i powrót do “normalności” następuje po około 3 dniach. Około 2 dni po zabiegu usta zaczynają się złuszczać. W ciągu około 7 dni ich kolor stanie się jaśniejszy. Na drugiej wizycie w gabinecie, po 4 tygodniach, następuje ponowne uzupełnienie makijażu. Dobrze wykonany makijaż utrzymuje się w skórze ok. 2-3 lat, jednak co roku warto uzupełnić pigment, aby kolor nadal był intensywny.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu pigmentu do wnętrza naskórka tak, aby tam pozostał i był widoczny na powierzchni skóry ( przypomina) tatuaż na ciele, ale jest płytszy, przez co zabieg pigmentacji nie jest tak bolesny). Zabieg ten gwarantuje długotrwały makijaż, który utrzymuje się od 6 miesięcy nawet do kilku lat, tak więc ważne jest, aby był on wykonany starannie i precyzyjnie.

CZY MAKIJAŻ PERMANENTNY BOLI?

Kwestia bólu jest bardzo indywidualna. Zależna jest też od techniki którą wykonujemy makijaż, wieku, stanu skóry i wielu innych czynników. Spotkanie rozpoczyna się od wywiadu, podczas którego pytam o wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zdrowia i oczekiwań wobec efektu końcowego. Prezentuje przykłady prac, różne rodzaje makijażu permanentnego, opowiadam o etapach zabiegu oraz rozwiewam wszelkie obawy. Oczywiście często używam bardzo skutecznego znieczulenia miejscowego aby uniknąć niepotrzebnego dyskomfortu który mógłby, lecz nie musi wystąpić podczas zabiegu.

BRWI PERMANENTNE – KTÓRĄ METODĘ WYBRAĆ?

Przed podjęciem decyzji o zrobieniu sobie permanentnych brwi, należy wybrać odpowiednią dla nich metodę. Pamiętaj, że na konsultacji postaram się dobrać indywidualnie do twojej urody i stylu, odpowiedni rodzaj brwi. Przeczytaj poniżej o popularnych metodach:

BRWI PERMANENTNE – OMBRE

Metoda ombre polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu o różnej intensywności koloru. Technika ta pozwala na stopniowanie efektu kolorystycznego, od najjaśniejszej nasady do najciemniejszej końcówki. Dzięki temu górna, jasna krawędź brwi jest delikatnie rozmyta, a dolna precyzyjnie podkreślona, co nadal daje naturalny, jednak znacznie bardziej wyrazisty efekt.

BRWI PERMANENTNE – METODA PUDROWA

Jest to metoda, która polega na wprowadzeniu pigmentu tuż pod powierzchnię naskórka. Jest to metoda pigmentacji, która nie tworzy gradacji koloru, ale pozwala na uzyskanie lekkiego i delikatnego efektu.

JAK SIĘ GOJĄ BRWI PERMANENTNE?

Brwi goją się przez około 7 dni. Podczas gojenia brwi nie należy narażać twarzy na promieniowanie UV, dlatego należy zrezygnować z solarium i opalania. Nie należy również zdrapywać strupków, które mogą się pojawić, ponieważ ryzykujemy brzydko wyglądające blizny. Dodatkowo w ten sposób możemy doprowadzić do zakażenia. W okresie gojenia się brwi powinniśmy unikać sauny, basenów czy jacuzzi – obecne tam drobnoustroje również mogą przyczynić się do infekcji. Linergistka podpowie nam, które preparaty mogą zniszczyć kolor brwi po makijażu permanentnym. Jeśli to możliwe, unikaj antybiotyków w maściach – wpłyną one niekorzystnie na pigmentację. Po zabiegu nie należy również spać na brzuchu – a raczej “na brwiach”, gdyż niekorzystne jest pocieranie brwi o poduszkę. Nie wolno również wykonywać dodatkowego makijażu – pudrować brwi, korygować ich kontur ołówkiem lub pomadą. Niewskazana jest aktywność fizyczna, która powoduje pocenie się twarzy.

JAK PIELĘGNOWAĆ BRWI PO MAKIJAŻU PERMANENTNYM

CZY BRWI ZROBIĄ SIĘ CZERWONE ALBO NIEBIESKIE?

Często zadajecie pytania, dlaczego brwi są czerwone, pomarańczowe, szare lub niebieskie? Bardzo wielkie znaczenie ma dobór odpowiednich pigmentów jak i samej techniki wykonania oraz wielu innych drobnych czynników jak chociażby twoja karnacja. Jak sprawdzić czy dane pigmenty są naprawde dobre ? Na pewno nie jest to łatwym zadaniem i to rozróżnia specjalistów od amatorów. Zainwestowałam bardzo dużo czasu i pieniędzy swoja edukacje u najlepszych szkoleniowców przez to mogę korzystać z ich wiedzy i nie popełniać błędów na własnych klientkach!

ILE TRZYMAJĄ SIĘ BRWI PERMANENTNE?

Brwi permanentne utrzymują swój kształt i kolor przez około 2 lata, jednak należy liczyć się z koniecznością uzupełnienia pigmentu podczas co najmniej jednej wizyty korekcyjnej. Warto również pamiętać, że trwałość makijażu zależy nie tylko od techniki i użytych składników, ale również od indywidualnych predyspozycji i pielęgnacji skóry. Barwnik może szybciej blaknąć np. u osób, które korzystają często z solarium lub opierają swoją pielęgnację na preparatach o właściwościach złuszczających.

KOREKTA BRWI

Makijaż permanentny to komfortowe rozwiązanie, które gwarantuje długotrwały efekt, ale wymaga podjęcia odpowiednich kroków. Pamiętajmy, że metoda ta wprowadza widoczne i długotrwałe zmiany w skórze, dlatego ważne jest, aby dokładnie i świadomie przemyśleć wygląd, który chcemy osiągnąć. I właśnie do tego służy retusz! Makijaż permanentny to proces, w którym stopniowo osiąga się zadowalający efekt. Należy pamiętać, że po pierwszym zabiegu na skórze pozostaje od 40 do 70% koloru. W trakcie retuszu możesz, jeśli chcesz, schłodzić go lub ocieplić. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które uchroni Cię przed przykrymi rozczarowaniami.

KIEDY NAJLEPIEJ WYKONAĆ KOREKTĘ MAKIJAŻU?

Makijaż permanentny, dzięki znieczuleniu miejscowemu, jest całkowicie bezbolesny. Wciąż jednak wiąże się z bezpośrednią ingerencją w skórę. Nieodłącznym elementem procesu są drobne podrażnienia, podczas których naskórek potrzebuje czasu na regenerację. To całkowicie naturalna część całego procesu i nie należy się jej obawiać. Zmiany te nie będą na tyle widoczne, abyś musiała ukrywać się przed światem. Mimo to, z zaplanowaniem kolejnej wizyty należy poczekać, aż skóra odetchnie, odbuduje się i będzie gotowa na kolejne upiększanie. Należy odczekać 30 dni, aby naskórek wokół brwi całkowicie się zagoił. Dlatego najlepiej jest wykonać korektę makijażu permanentnego w ciągu maksymalnie 60 dni od daty pierwszego zabiegu u linergistki.

CZY KOREKTA MAKIJAŻU JEST OBOWIĄZKOWA?

Wykonanie korekty makijażu permanentnego brwi nie jest obowiązkowe w każdym przypadku. Jednak prawie zawsze jest zalecana w celu dopracowania, udoskonalenia lub naniesienia ewentualnych poprawek. Dlatego najlepiej jest skonsultować się z najbardziej kompetentną osobą, czyli linergistką, u której wykonywany był zabieg. Po odpowiednim czasie wskaże ona, czy konieczna jest korekta. Należy jednak pamiętać, że każda klientka ma inny typ skóry, a co za tym idzie inną reakcję na gojenie. Linergistka również nie zawsze jest w stanie idealnie i równomiernie wprowadzić pigment pod skórę, dlatego tak ważna jest korekta, podczas której ewentualne ubytki są uzupełniane.

PERMANENTES LIPPEN-MAKE-UP - ALLES, WAS SIE DARÜBER WISSEN MÜSSEN.

Viele Frauen entscheiden sich für dauerhafte Lippen, um ihre natürliche Schönheit zu unterstreichen. Auch wenn die alltäglichen Verpflichtungen wie Arbeit, Haushalt oder Einkaufen überwältigend sein können, lohnt es sich, manchmal etwas für sich selbst zu tun. Die Behandlung dauert etwa 2 Stunden und muss einmal im Jahr aufgefrischt werden. So können Sie bei Ihrer täglichen Make-up-Routine Zeit sparen.

PERMANENTES LIPPEN-MAKE-UP - TUT ES WEH?

Diese Frage stellt sich oft vor einem Eingriff. Die Antwort ist für jeden Menschen anders, denn jeder hat eine andere Schmerzgrenze. Die Meinungen über das Schmerzempfinden während des Eingriffs gehen auseinander. Manche Kunden sagen, dass es “überhaupt nicht weh tut” und manche schlafen sogar während des Eingriffs ein. Um den Komfort zu gewährleisten, wird vor dem Eingriff eine Betäubungssalbe auf die Lippen aufgetragen.

KONTRAINDIKATIONEN FÜR PERMANENTES LIPPEN-MAKE-UP

Eine Permanent-Make-up-Behandlung kann nicht durchgeführt werden, wenn der Kunde eine der folgenden Kontraindikationen aufweist:

WIE BEREITET MAN SICH AUF EIN PERMANENTES LIPPEN-MAKE-UP VOR?

Peri-operative Empfehlungen für permanentes Lippen-Make-up:

PERMANENTES LIPPEN-MAKE-UP - VERLAUF DER BEHANDLUNG

Bevor irgendetwas unternommen wird, müssen zunächst alle Kontraindikationen für ein permanentes Lippen-Make-up besprochen und ausgeschlossen sowie eine Einverständniserklärung für den Eingriff ausgefüllt werden. Nach dem Gespräch mit dem Facharzt und dem Ausfüllen der Einverständniserklärung für das Verfahren können wir zum nächsten, sehr wichtigen Schritt übergehen. Dabei handelt es sich um ein gründliches und detailliertes Gespräch über die Präferenzen und Erwartungen des Kunden. Manchmal gibt es in dieser Phase eine Diskrepanz zwischen den Vorstellungen des Kunden und den allgemein anerkannten Standards des Permanent Make-up und der Ästhetik des Linergisten. In dieser Situation ist es am besten, sich einem Spezialisten anzuvertrauen, da dieser über Erfahrung und jahrelange Praxis verfügt. Die endgültige Entscheidung liegt jedoch immer bei Ihnen.

IDEALE LIPPENFORM UND -KONTUR

Permanentes Lippen-Make-up ist die perfekte Kontur für Ihre Lippen. Mit Permanent Make-up können Sie:

Bei vielen Frauen ist die Lippenkontur verschwommen und ungleichmäßig. Nach einer Herpesinfektion kommt es häufig vor, dass die Lippenkontur verblasst, verschwimmt und sich die Form der Lippen verändert. Die richtige Art von Permanent-Make-up soll den Lippen die richtige Form geben, die die Schönheit einer Frau betont und hervorhebt.

NACH DER BEHANDLUNG

PMU-Make-up ist eine Behandlung, die den Lippen dauerhaft eine tolle Farbe und Form verleiht. Während des Eingriffs werden jedoch das zarte Fleisch und die Haut der Lippen gestört und schwellen leicht an. Unmittelbar nach der Behandlung werden Ihre Lippen etwas größer sein als sonst (leicht geschwollen) und die Haut um sie herum wird rot sein. Wie stark werden sie anschwellen? Das werden Sie während der Behandlung herausfinden, denn es ist sehr individuell. Manchmal schwellen die Lippen kaum an, in anderen Fällen ist die Schwellung sehr stark. Der Grad der Schwellung und Empfindlichkeit der Lippen hängt auch von der Schminktechnik ab. Auf dem Markt gibt es viele Methoden, Make-up aufzutragen. Bei der Durchführung des Verfahrens injizieren Linergisten Pigmente mit verschiedenen Methoden und in unterschiedlichen Tiefen in die Haut. All dies hat Auswirkungen auf den Zustand der Lippen nach der Behandlung.

WIE BEREITET MAN SICH AUF EIN PERMANENTES LIPPEN-MAKE-UP VOR?

Peri-operative Empfehlungen für permanentes Lippen-Make-up:

PERMANENTES LIPPEN-MAKE-UP - ABHEILUNG

Bei permanentem Lippen-Make-up erfolgt die Heilung und die Rückkehr zur “Normalität” nach etwa drei Tagen. Ungefähr 2 Tage nach der Behandlung beginnen sich die Lippen zu schälen. In etwa 7 Tagen wird ihre Farbe heller werden. Beim zweiten Besuch in der Praxis, nach 4 Wochen, wird das Make-up wieder aufgefüllt. Wenn es gut gemacht ist, hält das Make-up auf der Haut ungefähr. 2-3 Jahre, aber es lohnt sich, das Pigment jedes Jahr nachzufüllen, damit die Farbe intensiv bleibt.

WIE SIEHT DIE BEHANDLUNG AUS?

Beim Permanent Make-up wird das Pigment in die Epidermis gespritzt, so dass es dort verbleibt und auf der Hautoberfläche sichtbar ist (ähnlich wie bei einer Tätowierung auf dem Körper, aber flacher, so dass das Pigmentierungsverfahren weniger schmerzhaft ist). Diese Behandlung garantiert ein lang anhaltendes Make-up, das von sechs Monaten bis zu mehreren Jahren hält, daher ist es wichtig, dass sie sorgfältig und präzise durchgeführt wird.

TUT PERMANENTES MAKE-UP WEH?

Die Frage der Schmerzen ist sehr individuell. Sie hängt auch von der Technik ab, mit der das Make-up aufgetragen wird, vom Alter, vom Hautzustand und von vielen anderen Faktoren. Die Sitzung beginnt mit einem Gespräch, in dem ich Sie nach allen Einzelheiten Ihrer Gesundheit und Ihren Erwartungen an das Endergebnis frage. Ich zeige Beispiele für die Arbeit, die verschiedenen Arten von Permanent Make-up, spreche über die einzelnen Schritte des Verfahrens und zerstreue eventuelle Ängste. Natürlich verwende ich oft eine sehr wirksame örtliche Betäubung, um unnötige Unannehmlichkeiten zu vermeiden, die während des Eingriffs auftreten können oder auch nicht.

PERMANENTE AUGENBRAUEN - WELCHE METHODE IST DIE RICHTIGE?

Bevor man sich für dauerhafte Augenbrauen entscheidet, ist es wichtig, die richtige Methode für sie zu wählen. Denken Sie daran, dass ich bei der Beratung versuchen werde, die richtige Art von Augenbrauen individuell für Ihre Schönheit und Ihren Stil zu wählen. Lesen Sie im Folgenden über die gängigsten Methoden:

PERMANENTE AUGENBRAUEN - OMBRE

Bei der Ombre-Methode werden Pigmente mit unterschiedlicher Farbintensität unter die Haut gespritzt. Diese Technik ermöglicht einen allmählichen Farbeffekt vom hellsten Ansatz bis zur dunkelsten Spitze. So kann der obere, helle Rand der Augenbrauen sanft verwischt und der untere Rand präzise hervorgehoben werden, was immer noch einen natürlichen, aber viel definierteren Effekt ergibt.

DAUERHAFTE AUGENBRAUEN - PUDERMETHODE

Dabei handelt es sich um eine Methode, bei der ein Pigment knapp unter die Oberfläche der Epidermis eingebracht wird. Es handelt sich um eine Pigmentierungsmethode, bei der keine Farbabstufungen entstehen, sondern ein leichter und zarter Effekt erzielt werden kann.

WIE HEILEN DAUERHAFTE AUGENBRAUEN?

Es dauert etwa 7 Tage, bis die Augenbrauen verheilt sind. Während der Heilung der Augenbrauen sollte das Gesicht nicht der UV-Strahlung ausgesetzt werden, also vermeiden Sie Solarien und Sonnenbäder. Sie sollten auch keinen Schorf abkratzen, da Sie sonst hässliche Narben riskieren. Außerdem können wir auf diese Weise eine Infektion verursachen. Während der Heilungsphase der Augenbrauen sollte man Saunen, Schwimmbäder oder Whirlpools meiden – die dort vorhandenen Mikroben können ebenfalls zu Infektionen beitragen. Der Linergist wird uns sagen, welche Präparate die Farbe der Augenbrauen nach dem Permanent Make-up beeinträchtigen können. Vermeiden Sie nach Möglichkeit Antibiotika in Salben – sie beeinträchtigen die Pigmentierung. Schlafen Sie nach dem Eingriff auch nicht auf dem Bauch – oder besser gesagt “auf den Augenbrauen”, denn es ist ungünstig, die Augenbrauen auf dem Kopfkissen zu reiben. Es ist auch kein zusätzliches Make-up erlaubt – das Abpudern der Augenbrauen, das Korrigieren ihrer Konturen mit Bleistift oder Pomade. Von körperlichen Aktivitäten, die zu Schweißausbrüchen im Gesicht führen, ist abzuraten.

PFLEGE DER AUGENBRAUEN NACH PERMANENT MAKE-UP

WERDEN DIE AUGENBRAUEN ROT ODER BLAU?

Fragen Sie sich auch oft, warum Ihre Augenbrauen rot, orange, grau oder blau sind? Es ist sehr wichtig, die richtigen Pigmente zu wählen, ebenso wie die Technik selbst und viele andere kleine Faktoren wie Ihr Teint. Woher weiß ich, ob die Pigmente wirklich gut sind? Das ist sicherlich keine leichte Aufgabe, und das unterscheidet die Profis von den Amateuren. Ich habe viel Zeit und Geld in meine Ausbildung bei den besten Trainern investiert, damit ich von ihrem Wissen profitieren kann und keine Fehler bei meinen eigenen Kunden mache!

WIE LANGE HALTEN DAUERHAFTE AUGENBRAUEN?

Permanente Augenbrauen behalten ihre Form und Farbe etwa 2 Jahre lang, aber Sie sollten damit rechnen, dass Sie das Pigment bei mindestens einem Korrekturbesuch auffüllen müssen. Außerdem sollte man bedenken, dass die Langlebigkeit von Make-up nicht nur von der verwendeten Technik und den Inhaltsstoffen abhängt, sondern auch von der individuellen Veranlagung und der Hautpflege. Das Pigment kann schneller verblassen, z. B. bei Personen, die häufig ins Solarium gehen oder ihre Hautpflege auf Präparate mit Peeling-Eigenschaften stützen.

AUGENBRAUENKORREKTUR

Permanent Make-up ist eine bequeme Lösung, die ein lang anhaltendes Ergebnis garantiert, aber die richtigen Schritte erfordert. Denken Sie daran, dass diese Methode sichtbare und lang anhaltende Veränderungen der Haut bewirkt, daher ist es wichtig, dass Sie sorgfältig und bewusst über das gewünschte Aussehen nachdenken. Und genau dafür ist die Retusche da! Permanent Make-up ist ein Verfahren, bei dem nach und nach ein zufriedenstellendes Ergebnis erzielt wird. Es ist wichtig zu wissen, dass nach der ersten Behandlung zwischen 40 und 70 % der Farbe auf der Haut verbleiben. Während des Retuschierens können Sie es nach Belieben abkühlen oder erwärmen. Dies ist eine bequeme und sichere Lösung, die Sie vor unangenehmen Enttäuschungen bewahrt.

WANN IST DER BESTE ZEITPUNKT, UM EINE MAKE-UP-KORREKTUR VORZUNEHMEN?

Das Permanent Make-up ist dank lokaler Anästhesie völlig schmerzfrei. Es handelt sich jedoch immer noch um einen direkten Eingriff in die Haut. Dabei kommt es immer wieder zu kleinen Irritationen, während derer die Epidermis Zeit braucht, um sich zu regenerieren. Dies ist ein ganz natürlicher Teil des gesamten Prozesses und sollte nicht gefürchtet werden. Diese Veränderungen werden nicht so sichtbar sein, dass Sie sich vor der Welt verstecken müssen. Warten Sie jedoch, bis die Haut atmet, sich erholt hat und für die nächste Verschönerung bereit ist, bevor Sie einen weiteren Termin vereinbaren. Warten Sie 30 Tage, bis die Epidermis um die Augenbrauen vollständig verheilt ist. Daher ist es am besten, das Permanent Make-up innerhalb von maximal 60 Tagen nach der ersten Behandlung beim Linergisten korrigieren zu lassen.

IST EINE MAKE-UP-KORREKTUR OBLIGATORISCH?

Eine dauerhafte Korrektur des Augenbrauen-Make-ups ist nicht in jedem Fall erforderlich. Sie ist jedoch fast immer empfehlenswert, um zu verfeinern, zu verbessern oder zu korrigieren. Daher ist es am besten, die kompetenteste Person zu konsultieren, d.h. den Linergisten, bei dem der Eingriff vorgenommen wurde. Nach einer angemessenen Frist wird sie mitteilen, ob eine Korrektur erforderlich ist. Es ist jedoch wichtig, daran zu denken, dass jeder Kunde einen anderen Hauttyp hat und daher eine andere Heilungsreaktion zeigt. Auch der Linergist ist nicht immer in der Lage, das Pigment perfekt und gleichmäßig unter die Haut zu bringen, deshalb ist die Korrektur so wichtig, bei der eventuelle Lücken aufgefüllt werden.