Prisliste

RODZAJCENA
MAKIJAŻ PERMANETNY UST (BARHAT LIPS) 1200 zł
MAKIJAŻ PERMANETNY UST (EFEKT SZMINKI) 1200 zł
NATURAL LIPS (KOREKTA CZERWIENI WARGOWEJ) 1200 zł
DOPIGMENTOWANIE DO 3 MIESIĘC 150 zł
MAKIJAŻ PERMANETNY UST + BRWI 2000 zł
ODŚWIEŻENIE MAKIJAŻU PO ROKU WYKONANEGO W NASZYM SALONIE 50% ceny regularnej * do 1 roku
RODZAJCENA
MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI ( TECHNIKA POWDER BROWS-EFEKT CIENIA NA BRWIACH) 1000zł
MAKIJAŻ PERMANETNY UST + BRWI 2000zł
MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI (TECHNIKĄ WŁOSKOWĄ APARATEM) 1800ZŁ
ODŚWIEŻENIE MAKIJAŻU PO ROKU WYKONANEGO W NASZYM SALONIE 50% ceny regularnej * do 1 roku
CENA
1100ZŁ
RODZAJCENA
1 sesja 600 zł
2 sesje 1200 zł
3 sesje 1800 zł

PERMANENT LEPPESMINKE

Drømmer du om sensuelle lepper som tiltrekker seg menns blikk og vekker misunnelse blant kvinner? Har du en eller flere leppestifter i håndvesken og sminker deg hele tiden for å jevne ut leppelinjen og få den perfekte fargen? Nå kan du glemme alt om contouring, leppestifter og konstant ettersminking. Nå kan leppene dine være perfekte når som helst! Permanente lepper representerer frihet og skjønnhet.

PERMANENT ØYENBRYNSSMINKE

Permanent øyenbrynssminke er et stadig vanligere inngrep som får stadig flere tilhengere. Hvis du er eier av lyse og sparsomme øyenbryn, kan du absolutt gå for det. Permanente øyenbryn er en metode som gjør at du kan øke selvtilliten din og elske speilbildet ditt.

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST- WSZYSTKO, CO MUSISZ O NIM WIEDZIEĆ.

Wiele kobiet decyduje się na permanentne usta, by podkreślić swoje naturalne piękno. Choć codzienne obowiązki jak praca, dom czy zakupy mogą być przytłaczające, warto czasem zrobić coś dla siebie. Zabieg trwa około 2 godziny i wymaga odświeżenia raz do roku. Dzięki niemu można zaoszczędzić czas na codziennym makijażu.

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST – CZY BOLI?

To pytanie, które często pojawia się przed zabiegiem. Odpowiedź jest różna dla każdej osoby, gdyż każdy ma inny próg bólu. Opinie na temat doznań bólowych podczas zabiegu są zróżnicowane. Niektóre klientki twierdzą, że “w ogóle nie boli”, a niektóre nawet zasypiają podczas procedury. Aby zapewnić komfort, przed zabiegiem nakładana jest znieczulająca maść na wargi.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA MAKIJAŻU PERMANENTNEGO UST

Zabieg makijażu permanentnego nie może zostać wykonany, jeśli u klientki występują którekolwiek z poniższych przeciwwskazań:

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU TRWAŁEGO MAKIJAŻU UST?

Zalecenia okołozabiegowe przy makijażu permanentnym ust:

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST – PRZEBIEG ZABIEGU

Zanim zostaną podjęte jakiekolwiek działania, pierwszym krokiem jest omówienie i wykluczenie jakichkolwiek przeciwwskazań do wykonania makijażu permanentnego ust oraz wypełnienie świadomej zgody na zabieg. Po zakończeniu wywiadu ze specjalistą i wypełnieniu zgody na zabieg możemy przejść do kolejnego, niezwykle ważnego etapu. Jest to dokładne i szczegółowe omówienie preferencji i oczekiwań klientki. Czasami na tym etapie pojawia się rozbieżność pomiędzy wizją klientki, a ogólnie przyjętymi standardami makijażu permanentnego i estetyki linergistki. W tej sytuacji najlepiej jest zaufać specjaliście, gdyż ma on doświadczenie i lata praktyki. Jednak ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.

IDEALNY KSZTAŁT I KONTUR UST

Permanentny makiaż ust to perfekcyjny kontur Twoich ust. Za pomocą makijażu permanentnego można:
U wielu kobiet kontur ust jest niewyraźny i nierówny. Bardzo często, po przebytej opryszczce, kontur zanika, zaciera się i zmienia kształt ust. Odpowiednio wybrany rodzaj makijażu permanentnego ust permanentny ust ma na celu nadać właściwy kształt ust, który podkreśla i wydobywa piękno kobiety.

PO ZABIEGU

Makijaż PMU to zabieg, który na stałe nadaje ustom wspaniały kolor i kształt. Jednak podczas zabiegu delikatny miąższ i skóra ust zostają naruszone i łatwo puchną. Bezpośrednio po zabiegu Twoje usta będą nieco większe niż zwykle (lekko opuchnięte), a skóra wokół nich będzie zaczerwieniona. Jak bardzo będą puchnąć? O tym przekonasz się podczas zabiegu, ponieważ jest to sprawa bardzo indywidualna. Niekiedy usta nie puchną prawie wcale, a innym razem obrzęk jest dość znaczny. Stopień obrzęku i wrażliwości ust zależy również od techniki makijażu. Na rynku istnieje wiele metod nakładania makijażu. Podczas wykonywania zabiegu linergistki wstrzykują pigment w skórę różnymi metodami i na różną głębokość. To wszystko ma wpływ na stan ust po zabiegu.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU TRWAŁEGO MAKIJAŻU UST?

Zalecenia okołozabiegowe przy makijażu permanentnym ust:

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST – GOJENIE

W przypadku trwałego makijażu ust, gojenie i powrót do “normalności” następuje po około 3 dniach. Około 2 dni po zabiegu usta zaczynają się złuszczać. W ciągu około 7 dni ich kolor stanie się jaśniejszy. Na drugiej wizycie w gabinecie, po 4 tygodniach, następuje ponowne uzupełnienie makijażu. Dobrze wykonany makijaż utrzymuje się w skórze ok. 2-3 lat, jednak co roku warto uzupełnić pigment, aby kolor nadal był intensywny.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu pigmentu do wnętrza naskórka tak, aby tam pozostał i był widoczny na powierzchni skóry ( przypomina) tatuaż na ciele, ale jest płytszy, przez co zabieg pigmentacji nie jest tak bolesny). Zabieg ten gwarantuje długotrwały makijaż, który utrzymuje się od 6 miesięcy nawet do kilku lat, tak więc ważne jest, aby był on wykonany starannie i precyzyjnie.

CZY MAKIJAŻ PERMANENTNY BOLI?

Kwestia bólu jest bardzo indywidualna. Zależna jest też od techniki którą wykonujemy makijaż, wieku, stanu skóry i wielu innych czynników. Spotkanie rozpoczyna się od wywiadu, podczas którego pytam o wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zdrowia i oczekiwań wobec efektu końcowego. Prezentuje przykłady prac, różne rodzaje makijażu permanentnego, opowiadam o etapach zabiegu oraz rozwiewam wszelkie obawy. Oczywiście często używam bardzo skutecznego znieczulenia miejscowego aby uniknąć niepotrzebnego dyskomfortu który mógłby, lecz nie musi wystąpić podczas zabiegu.

BRWI PERMANENTNE – KTÓRĄ METODĘ WYBRAĆ?

Przed podjęciem decyzji o zrobieniu sobie permanentnych brwi, należy wybrać odpowiednią dla nich metodę. Pamiętaj, że na konsultacji postaram się dobrać indywidualnie do twojej urody i stylu, odpowiedni rodzaj brwi. Przeczytaj poniżej o popularnych metodach:

BRWI PERMANENTNE – OMBRE

Metoda ombre polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu o różnej intensywności koloru. Technika ta pozwala na stopniowanie efektu kolorystycznego, od najjaśniejszej nasady do najciemniejszej końcówki. Dzięki temu górna, jasna krawędź brwi jest delikatnie rozmyta, a dolna precyzyjnie podkreślona, co nadal daje naturalny, jednak znacznie bardziej wyrazisty efekt.

BRWI PERMANENTNE – METODA PUDROWA

Jest to metoda, która polega na wprowadzeniu pigmentu tuż pod powierzchnię naskórka. Jest to metoda pigmentacji, która nie tworzy gradacji koloru, ale pozwala na uzyskanie lekkiego i delikatnego efektu.

JAK SIĘ GOJĄ BRWI PERMANENTNE?

Brwi goją się przez około 7 dni. Podczas gojenia brwi nie należy narażać twarzy na promieniowanie UV, dlatego należy zrezygnować z solarium i opalania. Nie należy również zdrapywać strupków, które mogą się pojawić, ponieważ ryzykujemy brzydko wyglądające blizny. Dodatkowo w ten sposób możemy doprowadzić do zakażenia. W okresie gojenia się brwi powinniśmy unikać sauny, basenów czy jacuzzi – obecne tam drobnoustroje również mogą przyczynić się do infekcji. Linergistka podpowie nam, które preparaty mogą zniszczyć kolor brwi po makijażu permanentnym. Jeśli to możliwe, unikaj antybiotyków w maściach – wpłyną one niekorzystnie na pigmentację. Po zabiegu nie należy również spać na brzuchu – a raczej “na brwiach”, gdyż niekorzystne jest pocieranie brwi o poduszkę. Nie wolno również wykonywać dodatkowego makijażu – pudrować brwi, korygować ich kontur ołówkiem lub pomadą. Niewskazana jest aktywność fizyczna, która powoduje pocenie się twarzy.

JAK PIELĘGNOWAĆ BRWI PO MAKIJAŻU PERMANENTNYM

CZY BRWI ZROBIĄ SIĘ CZERWONE ALBO NIEBIESKIE?

Często zadajecie pytania, dlaczego brwi są czerwone, pomarańczowe, szare lub niebieskie? Bardzo wielkie znaczenie ma dobór odpowiednich pigmentów jak i samej techniki wykonania oraz wielu innych drobnych czynników jak chociażby twoja karnacja. Jak sprawdzić czy dane pigmenty są naprawde dobre ? Na pewno nie jest to łatwym zadaniem i to rozróżnia specjalistów od amatorów. Zainwestowałam bardzo dużo czasu i pieniędzy swoja edukacje u najlepszych szkoleniowców przez to mogę korzystać z ich wiedzy i nie popełniać błędów na własnych klientkach!

ILE TRZYMAJĄ SIĘ BRWI PERMANENTNE?

Brwi permanentne utrzymują swój kształt i kolor przez około 2 lata, jednak należy liczyć się z koniecznością uzupełnienia pigmentu podczas co najmniej jednej wizyty korekcyjnej. Warto również pamiętać, że trwałość makijażu zależy nie tylko od techniki i użytych składników, ale również od indywidualnych predyspozycji i pielęgnacji skóry. Barwnik może szybciej blaknąć np. u osób, które korzystają często z solarium lub opierają swoją pielęgnację na preparatach o właściwościach złuszczających.

KOREKTA BRWI

Makijaż permanentny to komfortowe rozwiązanie, które gwarantuje długotrwały efekt, ale wymaga podjęcia odpowiednich kroków. Pamiętajmy, że metoda ta wprowadza widoczne i długotrwałe zmiany w skórze, dlatego ważne jest, aby dokładnie i świadomie przemyśleć wygląd, który chcemy osiągnąć. I właśnie do tego służy retusz! Makijaż permanentny to proces, w którym stopniowo osiąga się zadowalający efekt. Należy pamiętać, że po pierwszym zabiegu na skórze pozostaje od 40 do 70% koloru. W trakcie retuszu możesz, jeśli chcesz, schłodzić go lub ocieplić. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które uchroni Cię przed przykrymi rozczarowaniami.

KIEDY NAJLEPIEJ WYKONAĆ KOREKTĘ MAKIJAŻU?

Makijaż permanentny, dzięki znieczuleniu miejscowemu, jest całkowicie bezbolesny. Wciąż jednak wiąże się z bezpośrednią ingerencją w skórę. Nieodłącznym elementem procesu są drobne podrażnienia, podczas których naskórek potrzebuje czasu na regenerację. To całkowicie naturalna część całego procesu i nie należy się jej obawiać. Zmiany te nie będą na tyle widoczne, abyś musiała ukrywać się przed światem. Mimo to, z zaplanowaniem kolejnej wizyty należy poczekać, aż skóra odetchnie, odbuduje się i będzie gotowa na kolejne upiększanie. Należy odczekać 30 dni, aby naskórek wokół brwi całkowicie się zagoił. Dlatego najlepiej jest wykonać korektę makijażu permanentnego w ciągu maksymalnie 60 dni od daty pierwszego zabiegu u linergistki.

CZY KOREKTA MAKIJAŻU JEST OBOWIĄZKOWA?

Wykonanie korekty makijażu permanentnego brwi nie jest obowiązkowe w każdym przypadku. Jednak prawie zawsze jest zalecana w celu dopracowania, udoskonalenia lub naniesienia ewentualnych poprawek. Dlatego najlepiej jest skonsultować się z najbardziej kompetentną osobą, czyli linergistką, u której wykonywany był zabieg. Po odpowiednim czasie wskaże ona, czy konieczna jest korekta. Należy jednak pamiętać, że każda klientka ma inny typ skóry, a co za tym idzie inną reakcję na gojenie. Linergistka również nie zawsze jest w stanie idealnie i równomiernie wprowadzić pigment pod skórę, dlatego tak ważna jest korekta, podczas której ewentualne ubytki są uzupełniane.

PERMANENT LEPPESMINKE - ALT DU TRENGER Å VITE OM DET.

Mange kvinner velger permanente lepper for å fremheve sin naturlige skjønnhet. Selv om hverdagslige plikter som jobb, hjem og shopping kan være overveldende, er det verdt å gjøre noe for seg selv av og til. Behandlingen tar ca. 2 timer og må fornyes en gang i året. Det kan spare deg for tid i den daglige sminkerutinen.

PERMANENT LEPPESMINKE - GJØR DET VONDT?

Dette er et spørsmål som ofte dukker opp før et inngrep. Svaret er forskjellig fra person til person, ettersom alle har ulik smerteterskel. Det er delte meninger om smertefølelsen under inngrepet. Noen kunder sier at det “ikke gjør vondt i det hele tatt”, og noen sovner til og med under inngrepet. For å sikre god komfort påføres en bedøvende salve på leppene før inngrepet.

KONTRAINDIKASJONER MOT PERMANENT LEPPESMINKE

Permanent make-up-behandling kan ikke utføres hvis kunden har noen av følgende kontraindikasjoner:

HVORDAN FORBEREDER MAN SEG TIL PERMANENT LEPPESMINKE?

Peri-operative anbefalinger for permanent leppesminke:

PERMANENT LEPPESMINKE - BEHANDLINGSFORLØP

Før noe som helst gjøres, er det første trinnet å diskutere og utelukke eventuelle kontraindikasjoner mot permanent leppesminke og fylle ut et informert samtykke til inngrepet. Når vi har gjennomført intervjuet med spesialisten og fylt ut samtykkeerklæringen for inngrepet, kan vi gå videre til neste svært viktige trinn. Dette er en grundig og detaljert diskusjon av kundens preferanser og forventninger. Noen ganger oppstår det på dette stadiet en uoverensstemmelse mellom kundens visjon og linergistens allment aksepterte standarder for permanent makeup og estetikk. I en slik situasjon er det best å stole på en spesialist, siden de har erfaring og mange års praksis. Den endelige avgjørelsen er imidlertid alltid din.

IDEELL LEPPEFORM OG -KONTUR

Permanent leppesminke er den perfekte konturen for leppene dine. Med permanent sminke kan du:

Hos mange kvinner er leppekonturen uklar og ujevn. Svært ofte, etter en herpesinfeksjon, blekner konturen, sløres og endrer formen på leppene. Riktig type permanent leppesminke er designet for å gi leppene riktig form, noe som understreker og fremhever kvinnens skjønnhet.

ETTER BEHANDLING

PMU-sminke er en behandling som permanent gir leppene flott farge og form. Under inngrepet forstyrres imidlertid det sarte kjøttet og huden på leppene og hovner lett opp. Umiddelbart etter behandlingen vil leppene dine være litt større enn vanlig (litt hovne) og huden rundt dem vil være rød. Hvor mye vil de hovne opp? Dette er noe du vil finne ut under behandlingen, da det er svært individuelt. Noen ganger hovner leppene nesten ikke opp i det hele tatt, og andre ganger er hevelsen ganske betydelig. Graden av hevelse og følsomhet i leppene avhenger også av sminketeknikken. Det finnes mange metoder for påføring av sminke på markedet. Når linergister utfører prosedyren, injiserer de pigment i huden ved hjelp av ulike metoder og i ulike dybder. Alt dette har innvirkning på leppenes tilstand etter behandlingen.

HVORDAN FORBEREDER MAN SEG TIL PERMANENT LEPPESMINKE?

Peri-operative anbefalinger for permanent leppesminke:

PERMANENT LEPPESMINKE - HELBREDELSE

Når det gjelder permanent leppesminke, skjer tilhelingen og en tilbakevending til “normalitet” etter ca. tre dager. Ca. 2 dager etter behandlingen begynner leppene å flasse. I løpet av ca. 7 dager vil fargen bli lysere. Ved det andre besøket på kontoret, etter 4 uker, fylles sminken på. Når det gjøres godt, holder sminken seg i huden ca. 2-3 år, men det lønner seg å etterfylle pigmentet hvert år slik at fargen fortsetter å være intens.

HVORDAN SER BEHANDLINGEN UT?

Permanent sminke innebærer at pigment injiseres i overhuden slik at det forblir der og er synlig på hudoverflaten (som en tatovering på kroppen, men grunnere, noe som gjør pigmenteringsprosedyren mindre smertefull). Denne behandlingen garanterer en langvarig sminke som varer fra seks måneder opp til flere år, så det er viktig at den utføres nøye og presist.

GJØR PERMANENT SMINKE VONDT?

Spørsmålet om smerte er svært individuelt. Det avhenger også av teknikken som brukes til å påføre sminken, alder, hudtilstand og mange andre faktorer. Møtet starter med et intervju, der jeg spør om alle detaljer rundt helsen din og forventningene dine til sluttresultatet. Jeg viser eksempler på arbeidet, de ulike typene permanent sminke, forteller om trinnene i prosedyren og fjerner eventuell frykt. Selvfølgelig bruker jeg ofte en svært effektiv lokalbedøvelse for å unngå unødvendig ubehag som kan oppstå under inngrepet.

PERMANENTE ØYENBRYN - HVILKEN METODE SKAL JEG VELGE?

Før du bestemmer deg for å få permanente øyenbryn, er det viktig å velge riktig metode. Husk at jeg ved konsultasjonen vil prøve å velge riktig type øyenbryn individuelt for din skjønnhet og stil. Nedenfor kan du lese om populære metoder:

PERMANENTE ØYENBRYN - OMBRE

Ombre-metoden går ut på å injisere pigment med ulik fargeintensitet under huden. Denne teknikken gir en gradvis fargeeffekt, fra den lyseste roten til den mørkeste spissen. Dette gjør at den øvre, lyse kanten av øyenbrynene kan sløres forsiktig og den nedre kanten kan markeres nøyaktig, noe som fortsatt gir en naturlig, men mye mer definert effekt.

PERMANENTE ØYENBRYN - PULVERMETODEN

Dette er en metode som innebærer innføring av et pigment like under overflaten av overhuden. Det er en pigmenteringsmetode som ikke skaper en gradering av fargen, men som gir en lett og delikat effekt.

HVORDAN LEGES PERMANENTE ØYENBRYN?

Øyenbrynene bruker ca. 7 dager på å gro. Under helingen av øyenbrynene bør ansiktet ikke utsettes for UV-stråling, så unngå solarium og soling. Du bør heller ikke skrape av eventuelle skorper, da du risikerer stygge arr. I tillegg kan vi på denne måten føre til infeksjon. I løpet av øyenbrynets helingsperiode bør vi unngå badstuer, svømmebassenger eller boblebad – mikrobene som finnes der kan også bidra til infeksjon. Linergisten forteller oss hvilke preparater som kan skade fargen på øyenbrynene etter permanent makeup. Unngå om mulig antibiotika i salver – de vil påvirke pigmenteringen negativt. Etter inngrepet må du heller ikke sove på magen – eller rettere sagt “på øyenbrynene”, da det er ugunstig å gni øyenbrynene mot puten. Ingen ekstra sminke er heller ikke tillatt – pulverisering av øyenbrynene, korrigering av konturen med blyant eller pomade. Fysisk aktivitet som forårsaker svette i ansiktet er ikke tilrådelig.

HVORDAN DU TAR VARE PÅ ØYENBRYNENE ETTER PERMANENT SMINKE

BLIR ØYENBRYNENE RØDE ELLER BLÅ?

Får du ofte spørsmål om hvorfor øyenbrynene er røde, oransje, grå eller blå? Det er svært viktig å velge riktige pigmenter, i tillegg til selve teknikken og mange andre små faktorer, for eksempel hudfargen din. Hvordan vet jeg om pigmentene er virkelig gode? Det er absolutt ingen enkel oppgave, og dette skiller profesjonelle fra amatører. Jeg har investert mye tid og penger i å utdanne meg hos de beste trenerne, slik at jeg kan dra nytte av deres kunnskap og ikke gjøre feil på mine egne kunder!

HVOR LENGE VARER PERMANENTE ØYENBRYN?

Permanente øyenbryn beholder formen og fargen i ca. 2 år, men du må regne med å måtte etterfylle pigmentet ved minst ett korrigeringsbesøk. Det er også verdt å huske at sminkens levetid ikke bare avhenger av teknikken og ingrediensene som brukes, men også av individuelle forutsetninger og hudpleie. Pigmentet kan blekne raskere, for eksempel hos personer som bruker solarium ofte eller som baserer hudpleien på preparater med eksfolierende egenskaper.

KORRIGERING AV ØYENBRYN

Permanent sminke er en behagelig løsning som garanterer et langvarig resultat, men det krever at man tar de riktige grepene. Husk at denne metoden gir synlige og langvarige endringer i huden, så det er viktig å tenke nøye gjennom hvilket utseende du ønsker å oppnå. Og det er nettopp det retusjering er til for! Permanent make-up er en prosess der man gradvis oppnår et tilfredsstillende resultat. Det er viktig å merke seg at mellom 40 og 70 % av fargen sitter igjen på huden etter den første behandlingen. Under retusjeringsprosessen kan du, hvis du ønsker det, kjøle den ned eller varme den opp. Dette er en praktisk og trygg løsning som sparer deg for ubehagelige skuffelser.

NÅR ER DET BESTE TIDSPUNKTET Å UTFØRE EN SMINKEKORREKSJON?

Takket være lokalbedøvelse er permanent sminke helt smertefritt. Det innebærer imidlertid fortsatt direkte inngrep i huden. Prosessen er forbundet med mindre irritasjoner, der overhuden trenger tid til å regenerere seg. Dette er en helt naturlig del av hele prosessen og bør ikke fryktes. Disse endringene vil ikke være så synlige at du må gjemme deg for verden. Vent likevel til huden har pustet, kommet seg og er klar for neste forskjønnelse før du planlegger et nytt besøk. Vent 30 dager til overhuden rundt øyenbrynene har grodd helt. Derfor er det best å få korrigert den permanente sminken innen maksimalt 60 dager fra datoen for den første behandlingen hos linergisten.

ER SMINKEKORREKSJON OBLIGATORISK?

En permanent korrigering av øyenbrynssminke er ikke obligatorisk i alle tilfeller. Det er imidlertid nesten alltid anbefalt for å avgrense, forbedre eller gjøre eventuelle korrigeringer. Derfor er det best å konsultere den mest kompetente personen, dvs. linergisten der inngrepet ble utført. Etter en rimelig tidsperiode vil den indikere om en korreksjon er nødvendig. Det er imidlertid viktig å huske på at alle kunder har forskjellig hudtype og dermed ulik respons på behandlingen. Det er heller ikke alltid at linergisten klarer å legge pigmentet perfekt og jevnt under huden, og derfor er det så viktig med korreksjon, der eventuelle hull fylles ut.