Gojenie brwi po makijażu permanentnym

Makijaż permanentny brwi od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Warto wiedzieć, jak dbać o brwi po zabiegu i czego spodziewać się w okresie gojenia.

 

Korekta makijażu permanetnego brwi w gdansku

GOJENIE BRWI PO MAKIJAŻU PERMANENTNYM – CZEGO NIE ROBIĆ

Gojenie brwi trwa około dwóch tygodni. Aby w tym czasie nie zrobić sobie krzywdy i nie zniszczyć efektów pracy linergistki, należy stosować się do jej zaleceń. Podczas gojenia się brwi nie należy np. narażać twarzy na promieniowanie UV, dlatego należy zrezygnować z solarium i opalania. Nie powinno się również zdrapywać strupków, które mogą się pojawić, ponieważ ryzykujemy brzydko wyglądające blizny. Dodatkowo możemy w ten sposób doprowadzić do zakażenia. W czasie gojenia się brwi należy powstrzymać się od korzystania z sauny, basenu czy jacuzzi – obecne tam drobnoustroje również mogą przyczynić się do infekcji.

Należy usunąć kolczyk, jeśli mamy przekłutą brew. Jeśli jednak zauważymy, że doszło do zakażenia, należy skonsultować się z linergistką i lekarzem. Linergistka na miejscu podpowie nam, jakie preparaty mogą zniszczyć kolor brwi po makijażu permanentnym, natomiast lekarz dobierze odpowiedni lek.

Jeśli to możliwe, unikajmy antybiotyków w maściach – wpłyną one niekorzystnie na pigmentację.

 

Należy też pamiętać, aby po zabiegu nie spać na brzuchu, a raczej “na brwiach”, gdyż niekorzystne jest ocieranie brwi o poduszkę. Nie wolno również wykonywać dodatkowego makijażu – pudrować brwi, korygować ich kontur ołówkiem lub pomadą. Niekorzystna jest również taka aktywność fizyczna, podczas której mocno pocimy się w okolicach twarzy.

JAK GOJĄ SIĘ BRWI PO MAKIJAŻU PERMANENTNYM

Należy pamiętać, że przede wszystkim nie powinniśmy się martwić o kolor brwi, który zobaczymy w lustrze bezpośrednio po zabiegu i kilka dni po nim. Bezpośrednio po wykonaniu makijażu skóra ma nierównomierny koloryt – w miejscu, gdzie podano znieczulenie będzie jaśniejsza, brwi mogą być opuchnięte i zaczerwienione. Te objawy ustępują zwykle po kilku godzinach. Brwi po mikropigmentacji są dużo ciemniejsze niż w momencie osiągnięcia docelowego koloru, dlatego nie należy się martwić o ich kolor zaraz po zabiegu. Już następnego dnia po zabiegu rozpoczyna się złuszczanie naskórka. Jak już wspomniano, nie należy wtedy usuwać drobnych strupków, które pojawiają się w miejscu pigmentacji, aby nie doprowadzić do powstania ran, a w efekcie – blizn i przebarwień. Warto po prostu poczekać na ten moment, odpowiednio pielęgnując brwi. Złuszczanie naskórka sprawia, że brwi bledną nawet o 40 – 50 procent.

Ten objaw jest całkowicie normalny i nie powinien nas dziwić ani niepokoić. Z tego powodu zawsze po 4-6 tygodniach wykonywany jest dodatkowy zabieg.

Pamiętajmy, że zaraz po zabiegu brwi będą wyolbrzymione, ale warto poczekać na okres gojenia, aby zobaczyć jak się zmienią. Zapewnienie odpowiedniej pielęgnacji i odrobiny cierpliwości sprawi, że po krótkim czasie będziesz mogła cieszyć się pięknymi brwiami, dopasowanymi do Twojej urody.

CO ROBIĆ PODCZAS GOJENIA BRWI

Niezwykle ważnym elementem procesu gojenia się brwi jest odpowiednia pielęgnacja. Nie chodzi tylko o odciążenie naskórka i przyspieszenie gojenia – bez pielęgnacji nie ma efektów. Makijaż będzie po prostu blaknąć. Jak dbać o brwi? Na samym początku, podczas mycia twarzy należy być niezwykle delikatnym – nie pocierać skóry ręcznikiem, ale osuszać ją lekką aplikacją. Nie należy używać peelingów, żeli na bazie alkoholu czy mydeł z kwasami. Warto wtedy zainwestować w delikatny, hipoalergiczny środek, do mycia całej twarzy, linergistka, która wykonywała zabieg z pewnością na pewno doradzi nam czym myć i czym smarować brwi. Bo trzeba wiedzieć, że najważniejszym elementem pielęgnacji w okresie gojenia się brwi jest smarowanie ich odpowiednim preparatem. Należy nawilżać (a nie natłuszczać) skórę, dlatego dobrze sprawdza się np. maść Alantan lub maść Bephanten.

Proces gojenia brwi po makijażu permanentnym można podsumować krótko – nie podrażniać brwi, nawilżać je i unikać sytuacji, w których wzrasta możliwość zakażenia. Dzięki temu gojenie będzie trwało krócej.

5/5 - (1 vote)

Umów się na
wizytę!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz zapisywania się na wizyty u naszych specjalistów – Prive P M U.