i
  • Working Days

    08:00 - 20:00

  • Saturday

    08:00 - 16:00

  • Sunday

    Closed

Korekta makijażu permanetnego brwi w gdansku

Wszystko, co musisz wiedzieć o pierwszej korekcie po makijażu permanentnym brwi

Korekta makijażu permanetnego brwi w gdansku

Bez wątpienia brwi są niezwykle ważnym elementem odpowiedzialnym za estetykę twarzy – ich kształt, wielkość i kolor silnie wpływają na nasz wygląd. Zdarza się, że m.in. ze względu na ich nieidealne ułożenie, występowanie defektów czy nawet żmudną codzienną pielęgnację są źródłem zmartwień. Istnieje jednak sposób, aby temu wszystkiemu zaradzić! Idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą skutecznie i trwale poprawić swój wygląd brwi jest makijaż permanentny.

Dzięki temu zabiegowi możliwe jest uzyskanie wymarzonego modelunku, kształtu łuków oraz wzmocnienie koloru. To wszystko zgodnie z życzeniem klientki i bez konieczności codziennej uporczywej korekty. Jednak, jak to w życiu bywa, wymarzony rezultat rzadko jest dostępny od ręki, dlatego tak ważna jest korekta makijażu permanentnego.

Zabiegi korygujące uwydatnią i umocnią długotrwały efekt. Co więc powinnaś wiedzieć o pierwszej korekcie po makijażu permanentnym brwi? Na te i inne najczęściej stawiane pytania odpowiadamy poniżej.

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Jest to zabieg cieszący się wciąż rosnącą popularnością i stanowi doskonałą alternatywę dla kobiet, które chcą uniknąć codziennego makijażu. Największą zaletą makijażu trwałego jest jego trwałość. Wprowadzany pod skórę za pomocą cieniutkiej igły pigment, który wypełnia przestrzeń między włoskami, utrzymuje się od kilku miesięcy do nawet dwóch lat, ale zależy to m.in. od rodzaju skóry. Nie zagrażają mu dzięki temu wszelkiego rodzaju kosmetyki, woda morska, pot czy ulewny deszcz.

Czy korekta po zabiegu jest tak ważna?

Zabieg makijażu permanentnego to wygodne rozwiązanie, które gwarantuje długotrwały efekt, ale wymaga podjęcia odpowiednich kroków. Pamiętaj, że metoda ta wprowadza widoczne i długotrwałe zmiany w skórze, dlatego ważne jest, aby dokładnie i świadomie przemyśleć wygląd, który chcesz osiągnąć. I właśnie do tego służą retusze! Makijaż permanentny to proces, w którym stopniowo osiągasz zadowalający Cię efekt. 

Po pierwszym, wstępnym zabiegu, podczas którego pigment jest wstrzykiwany pod skórę, klientka ma czas na przyzwyczajenie się do zmian – czy wybrany i uzyskany przez linergistkę kształt jest tym pożądanym? Czy kolor jest za jasny czy za ciemny? Obawy o to, czy nowe brwi spełnią oczekiwania są zrozumiałe. Aby temu zaradzić, najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest podzielenie zabiegu na dwie wizyty w salonie – pierwszą i korekcyjną. 

Podczas pierwszej najlepiej wybrać delikatniejszy, bardziej subtelny kształt i łagodniejszy kolor, aby podczas korekty móc odważniej wprowadzić pożądane zmiany. Nie należy się martwić, jeśli po pierwszym zabiegu makijaż będzie wydawał się zbyt mocny. To normalne – naskórek będzie się złuszczał przez kolejne dni, dzięki temu po dwóch tygodniach brwi osiągną pożądany odcień. 

Należy też pamiętać, że po pierwszym zabiegu na skórze zostaje od 40 do 70% koloru. Podczas korekty możesz ją schłodzić lub ocieplić, jeśli tylko chcesz. Jest to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które oszczędzi Ci przykrych rozczarowań.

Kiedy najlepiej wykonać korektę makijażu?

Makijaż permanentny, dzięki znieczuleniu miejscowemu, jest całkowicie bezbolesny. Wciąż jednak wiąże się z bezpośrednią ingerencją w skórę. Nieodłącznym elementem procesu są drobne podrażnienia, podczas których naskórek potrzebuje czasu na regenerację. To całkowicie naturalna część całego procesu i nie należy się jej obawiać. Zmiany te nie będą na tyle widoczne, abyś musiała ukrywać się przed światem.

Mimo to, z zaplanowaniem kolejnej wizyty należy poczekać, aż skóra odetchnie, odbuduje się i będzie gotowa na kolejne upiększanie. Należy odczekać 30 dni, aby naskórek wokół brwi całkowicie się zagoił. Dlatego najlepiej jest wykonać korektę makijażu permanentnego w ciągu maksymalnie 60 dni od daty pierwszego zabiegu u linergistki.

Czy korekta makijażu jest obowiązkowa?

Wykonanie korekty makijażu permanentnego brwi nie jest obowiązkowe w każdym przypadku. Jednak prawie zawsze jest zalecana w celu dopracowania, udoskonalenia lub naniesienia ewentualnych poprawek. Dlatego najlepiej jest skonsultować się z najbardziej kompetentną osobą, czyli linergistką, u której wykonywany był zabieg.

Po odpowiednim czasie wskaże ona, czy konieczna jest korekta. Należy jednak pamiętać, że każda klientka ma inny typ skóry, a co za tym idzie inną reakcję na gojenie. Linergistka również nie zawsze jest w stanie idealnie i równomiernie wprowadzić pigment pod skórę, dlatego tak ważna jest korekta, podczas której ewentualne ubytki są uzupełniane.

makijaż permanentny gdańsk, brwi permanentne gdańsk, makijaż permanentny brwi gdańsk, makijaż permanentny gdansk, microblading brwi gdańsk, permanentny gdańsk, usuwanie makijażu permanentnego gdańsk, makijaż permanentny ust gdansk, brwi permanentne gdansk, permanentne brwi gdańsk, makijaż permanentny ust gdańsk, usta permanentne gojenie, makijaż permanentny ust kolory,
umów
bezpłatne

Konsultacje

Umów teraz bezpłatne konsultacje

Ula Ula
Ula Ula
2022-02-25
Byłam u pani Anastazji na makijażu permanentnym ust. Balam się bólu po poprzednich doświadczeniach, ale było naprawdę znośnie- nie ma się czego bać, ból jest niewielki. Efekt- rewelacja, mega precyzyjna robota, usta idealnie wypełnione, kolor ekstra. Naturalny efekt, a jednak widać, ze coś się zmieniło i cała twarz wyglada lepiej. Sama pani Anastazja bardzo miła i profesjonalna, wszystko tłumaczy, słucha oczekiwań klientek. Bardzo, bardzo polecam! Wrócę jeszcze na brwi 🙂
Anna Szczepańska
Anna Szczepańska
2022-01-18
Jestem bardzo zadowolona z pracy pani Anastazji.Brwi super👍
Danuta Szymanska
Danuta Szymanska
2022-01-18
Polecam z całego serca - makijaż permanentny brwi jaki wykonała Pani Anastazja jest idealny. Usługa na najwyższym poziomie.
Nawojka Łuczak
Nawojka Łuczak
2022-01-18
Fantastyczna pani Anastazja, profesjonalna i posiadająca olbrzymią wiedzę. Polecam zdecydowanie!!!!!
Marlena Szczepańska
Marlena Szczepańska
2022-01-11
Brwi i usta wykonywane przez Anastazję są piękne. Pełen profesjonalizm, przez co nie miałam żadnych obaw. Wszystkim serdecznie polecam 🥰
Karolina Hildebrant
Karolina Hildebrant
2021-12-04
Ich bin mit dem Permanent Makeup (Powder Brows und Lippen) super zufrieden und glücklich 🙂 Es wurde individuell auf mich abgestimmt. Anastasia hat einen sehr guten Sinn für Ästhetik und passender Farbberatung. Der weite Weg von Deutschland lohnt sich. Ich komme gerne wieder und kann Anastasia besten Gewissens weiterempfehlen! Danke 🙂
Katarzyna Kwolek
Katarzyna Kwolek
2021-09-26
Bardzo bardzo polecam. Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia to zapewniam, że nie ma nad czym. Pełen profesjonalizm. Brwi zostały wykonane perfekcyjnie. Jestem bardzo zadowolona i szczerze mogę polecić.
makijaż permanentny na raty
Raty

raty
bez kosztów

Za wszystkie dostępne u nas usługi zapłacisz przez MediRaty w 5 minut ! A my prokryjemy koszty odsetek więc nie stracisz NIC !       czytaj wiecej …..

Rate this post

Post a Comment