Wszystko, co musisz wiedzieć o pierwszej korekcie po makijażu permanentnym brwi

Korekta makijażu permanetnego brwi w gdansku

Bez wątpienia brwi są niezwykle ważnym elementem odpowiedzialnym za estetykę twarzy – ich kształt, wielkość i kolor silnie wpływają na nasz wygląd. Zdarza się, że m.in. ze względu na ich nieidealne ułożenie, występowanie defektów czy nawet żmudną codzienną pielęgnację są źródłem zmartwień. Istnieje jednak sposób, aby temu wszystkiemu zaradzić! Idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą skutecznie i trwale poprawić swój wygląd brwi jest makijaż permanentny.

Dzięki temu zabiegowi możliwe jest uzyskanie wymarzonego modelunku, kształtu łuków oraz wzmocnienie koloru. To wszystko zgodnie z życzeniem klientki i bez konieczności codziennej uporczywej korekty. Jednak, jak to w życiu bywa, wymarzony rezultat rzadko jest dostępny od ręki, dlatego tak ważna jest korekta makijażu permanentnego.

Zabiegi korygujące uwydatnią i umocnią długotrwały efekt. Co więc powinnaś wiedzieć o pierwszej korekcie po makijażu permanentnym brwi? Na te i inne najczęściej stawiane pytania odpowiadamy poniżej.

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Jest to zabieg cieszący się wciąż rosnącą popularnością i stanowi doskonałą alternatywę dla kobiet, które chcą uniknąć codziennego makijażu. Największą zaletą makijażu trwałego jest jego trwałość. Wprowadzany pod skórę za pomocą cieniutkiej igły pigment, który wypełnia przestrzeń między włoskami, utrzymuje się od kilku miesięcy do nawet dwóch lat, ale zależy to m.in. od rodzaju skóry. Nie zagrażają mu dzięki temu wszelkiego rodzaju kosmetyki, woda morska, pot czy ulewny deszcz.

unnamed 5 scaled 1

Czy korekta po zabiegu jest tak ważna?

Zabieg makijażu permanentnego to wygodne rozwiązanie, które gwarantuje długotrwały efekt, ale wymaga podjęcia odpowiednich kroków. Pamiętaj, że metoda ta wprowadza widoczne i długotrwałe zmiany w skórze, dlatego ważne jest, aby dokładnie i świadomie przemyśleć wygląd, który chcesz osiągnąć. I właśnie do tego służą retusze! Makijaż permanentny to proces, w którym stopniowo osiągasz zadowalający Cię efekt. 

Po pierwszym, wstępnym zabiegu, podczas którego pigment jest wstrzykiwany pod skórę, klientka ma czas na przyzwyczajenie się do zmian – czy wybrany i uzyskany przez linergistkę kształt jest tym pożądanym? Czy kolor jest za jasny czy za ciemny? Obawy o to, czy nowe brwi spełnią oczekiwania są zrozumiałe. Aby temu zaradzić, najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest podzielenie zabiegu na dwie wizyty w salonie – pierwszą i korekcyjną. 

Podczas pierwszej najlepiej wybrać delikatniejszy, bardziej subtelny kształt i łagodniejszy kolor, aby podczas korekty móc odważniej wprowadzić pożądane zmiany. Nie należy się martwić, jeśli po pierwszym zabiegu makijaż będzie wydawał się zbyt mocny. To normalne – naskórek będzie się złuszczał przez kolejne dni, dzięki temu po dwóch tygodniach brwi osiągną pożądany odcień. 

Należy też pamiętać, że po pierwszym zabiegu na skórze zostaje od 40 do 70% koloru. Podczas korekty możesz ją schłodzić lub ocieplić, jeśli tylko chcesz. Jest to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które oszczędzi Ci przykrych rozczarowań.

Kiedy najlepiej wykonać korektę makijażu?

Makijaż permanentny, dzięki znieczuleniu miejscowemu, jest całkowicie bezbolesny. Wciąż jednak wiąże się z bezpośrednią ingerencją w skórę. Nieodłącznym elementem procesu są drobne podrażnienia, podczas których naskórek potrzebuje czasu na regenerację. To całkowicie naturalna część całego procesu i nie należy się jej obawiać. Zmiany te nie będą na tyle widoczne, abyś musiała ukrywać się przed światem.

Mimo to, z zaplanowaniem kolejnej wizyty należy poczekać, aż skóra odetchnie, odbuduje się i będzie gotowa na kolejne upiększanie. Należy odczekać 30 dni, aby naskórek wokół brwi całkowicie się zagoił. Dlatego najlepiej jest wykonać korektę makijażu permanentnego w ciągu maksymalnie 60 dni od daty pierwszego zabiegu u linergistki.

Czy korekta makijażu jest obowiązkowa?

Wykonanie korekty makijażu permanentnego brwi nie jest obowiązkowe w każdym przypadku. Jednak prawie zawsze jest zalecana w celu dopracowania, udoskonalenia lub naniesienia ewentualnych poprawek. Dlatego najlepiej jest skonsultować się z najbardziej kompetentną osobą, czyli linergistką, u której wykonywany był zabieg.

Po odpowiednim czasie wskaże ona, czy konieczna jest korekta. Należy jednak pamiętać, że każda klientka ma inny typ skóry, a co za tym idzie inną reakcję na gojenie. Linergistka również nie zawsze jest w stanie idealnie i równomiernie wprowadzić pigment pod skórę, dlatego tak ważna jest korekta, podczas której ewentualne ubytki są uzupełniane.

Rate this post

Umów się na
wizytę!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz zapisywania się na wizyty u naszych specjalistów – Prive P M U.